Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

poniedziałek, 3 marca 2008

"Lista życzeń " - Eoin Colfer


tytuł: Lista życzeń
autor: Eoin Colfer
wydawca:
Wydawnictwo W.A.B.
liczba stron: 280
kategoria: dla młodzieży
seria: -
tłumaczenie: Elżbieta Jasińska

Meg Finn ma kłopoty. Nieziemskie kłopoty. Pozostawiona po śmierci matki na pastwę brutalnego ojczyma, zostaje zmuszona przez okoliczności do udziału we włamaniu, które kończy się nieoczekiwaną katastrofą. Czternastoletnia Meg ginie tragicznie podczas włamania do domu starego Lowiego. Moce piekielne już zacierają ręce - cóż to za zdobycz dla Lucyfera i Belzebuba! Taka młoda i tyle ciężkich grzechów na koncie. Na szczęście moce niebieskie również czuwają.
Niebo i piekło podejmują walkę o duszę dziewczynki, a ona sama musi udowodnić, że nie zasłużyła na wieczne potępienie w towarzystwie programistów komputerowych, mimów i członków kapel rockowych. Meg dostaje ostatnia szansę, musi wrócić na Ziemię i naprawić zło, które wyrządziła Lowriemu. Rozpocznyna sie zaciekła walka z siłami zła, już nie na śmierć i życie lecz na potępienie i zbawienie. Czas ucieka a aura Meg coraz bardziej słabnie... Zmagania Meg z zastępami Szatana opisane są cierpko i dowcipnie, historia toczy się wartko aż do zaskakującego zakończenia.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece głównej przy ul.Rajskiej w Krakowie w dziale Młodzieżowym.

Brak komentarzy: