Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

środa, 12 marca 2008

"Mały Lord" - Frances Hodgson Burnetttytuł: Mały Lord
autor: Frances Hodgson Burnett
wydawca:
Rytm
liczba stron: 180
kategoria: dla młodzieży
seria: Klasyka
tłumaczenie: Józef Birkenmajer

Ta opowieść o niezwykłych losach siedmioletniego chłopca jest znana dzieciom na całym świecie.
Mały Cedryk niespodziewanie staje się dziedzicem olbrzymiej fortuny, której właścicielem jest jego dziadek, angielski arystokrata – oschły, zgorzkniały, odpychający starzec.
Dziecięca ufność Cedryka, jego wrażliwość na krzywdę i wiara w dobro czynią jednak cuda – hrabia wraca do świata ludzi kochających i kochanych.
Tę książkę Frances Hodgson Burnett napisała przed ponad stuleciem, a przecież zawarte tu przesłania do dziś nie straciły aktualności – a może dziś są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece głównej przy ul.Rajskiej w Krakowie w dziale Dla Dzieci.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mały lord to historia przyjaźni dziadka i wnuczka .Dzidek całe życie był zepsutym egoistą i myślał tylko o sobie .Jednak gdy poznaje swego wnuka odkrywamy że też ma serce -bo pokochuje wnuka i dla niego chce byc wzorem .Pod wpływem tej miłości staje się lepszym człowiekiem .Boi się tylko żeby jego wnuk nigdy się nie dowiedział jaki był jego dziadek przez całe życie .Mały lord opisuje dwie zupełnie różne osoby .Dziadek zgorzchniały starzec i mały chłopczyk który ma najlepsze cechy dziecka -jest ufny ,dobry i wierzy że wszyscy ludzie są dobrzy ,a dziadek jest najlepszym człowiekiem na świecie .

alex pisze...

kolejna książka, opisująca odkrywanie przez małe dziecko dobroci ukrytej wewnątrz starego samotnego człowieka. Warta polecenia.