Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

piątek, 14 marca 2008

"Pollyanna" - Eleanor Portertytuł: Pollyanna
autor: Eleanor Porter
wydawca: Rytm
liczba stron: 165
kategoria: dla młodzieży
seria: Klasyka, Pollyanna
tłumaczenie: Władysław Juszkiewicz

Czy w obliczu niepowodzeń, przykrości i zmartwień można zachować uśmiech i pogodę ducha? To z pewnością niełatwe, ale jeśli spróbujemy spojrzeć oczami Pollyanny, okazuje się całkiem możliwe, a życie nabiera wtedy blasku, każdy dzień przynosi zadowolenie i radość.

Pollyanna po śmierci ojca przybywa do domu oschłej, surowej ciotki. Uśmiechem, wewnętrzną pogodą, niezwykłą umiejętnością dostrzegania we wszystkim jasnych stron Pollyanna zdobywa powszechną sympatię, a jej słynna "gra w zadowolenie" odmienia los wielu ludzi w miasteczku. Dzieje Pollyanny to historia dziewczynki, która dobrocią, promienną radością i optymizmem zmienia otaczający ją świat. Jednocześnie jest to pewien sposób na życie, który okazuje się taki prosty: być dobrym i dostrzegać dobro w innych.

Książka w mojej prywatnej biblioteczce, mogę pożyczyć :)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pollyana to wiecznie uśmiechnieta ,przesympatyczna dziewczynka .Trudno jej nie lubic .Jednak ten wieczny optymizm jest troche denerwujący i mi wydaje się troche sztuczny i przereklamowany .Jednak u Pollyany jest on naturalny i wynika z głębokiej wiary że nawed wtedy gdy przeżywamy trudne chwile ,nie są one takie złe jak nam się wydaje .Więc zamiast narzekac ,powinniśmy dostrzec dobre strony kazdej sytuacji .Pollyana to jedna z tych sielankowych powieści które człowiek czyta w dzieciństwie i do których się wraca po latach odkrywając ponadczasowe wartości .Bo tylko w ksiązkach znajdziemy tyle uśmiechu ,dobra i ciepła .

alex pisze...

Dzięki tej książce znalazłam siłę do pracy jako wolontariuszka na oddziale onkologii dziecięcej. Nawet kiedyś podsunęłam kilku starszym dziewczynką tą książkę do przeczytania i bardzo były z tego zadowolone. Książka jest bardzo wartościowa dla młodzieży trochę starszej, można z niej coś wyczytać, bo czytając ją gdy ma się kilka kilkanaście lat będzie to tylko książka o wesołej dziewczynce.