Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

czwartek, 6 marca 2008

"W sidłach anoreksji" - Heidi Hassenmüller


tytuł: W sidłach anoreksji
autor: Heidi Hassenmüller
wydawca:
Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo
liczba stron: 144
kategoria: dla młodzieży
seria: Nasza Biblioteka
tłumaczenie: Monika Dykier

Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach tylu młodych ludzi kona z głodu, często na własne życzenie? Czy bezustanna gonitwa za pieniądzem, żądza sukcesu za wszelką cenę, dostosowanie się do obowiązujących kanonów mody są warte tak straszliwej ceny? Jak można nie zauważyć, że z własnym ciałem dzieje się coś niedobrego?

Jak można nie zwrócić uwagi na postępujące wyniszczenie organizmu córki? Bohaterka książki Heidi Hassenmüller, Maja, zawsze była kimś wyjątkowym - szczupła, delikatna, po prostu idealna. Kiedy w okresie dojrzewania jej ciało nagle zaczyna się zmieniać, Maję ogarnia przerażenie. Boi się, że utraci swą filigranową sylwetkę i stanie się całkiem przeciętną dziewczyną. Postanawia więc kontrolować swoje ciało, aby za wszelką cenę schudnąć. Autorka tej powieści podjęła próbę zasygnalizowania tak poważnego problemu, jakim jest anoreksja, i pokusiła się o udzielenie odpowiedzi na postawione powyżej pytania.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece głównej przy ul.Rajskiej w Krakowie w dziale Dla dzieci.

Brak komentarzy: