Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

piątek, 21 marca 2008

"Robinson Cruzoe" - Daniel Defoe


tytuł: Robinson Cruzoe
autor: Daniel Defoe
wydawca:
Rytm
liczba stron: 248
kategoria: dla młodzieży
seria: Klasyka
tłumaczenie: Józef Birkenmajer

Jest to autentyczna historia szkockiego marynarza-rozbitka, który na początku XVIII wieku spędził kilka lat na bezludnej wyspie, walczą samotnie z naturą i przeciwnościami. Jego determinacja, zaradność, umiejętność dawania sobie rady w zupełnie nieznanych warunkach i niewiarygodne przygody, zostały opisane żywo i plastycznie, z zachowaniem klimatu epoki.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Robinson Cruoze to wbrew pozorom nie tylko książka przygodowa .Opowiada o samotności i potrzebie przyjaźni .Jednak dla mnie była troche za ciężka i nie rozumiem zachwytów nad tą powieścią .Byc może jest to książka bardziej dla chłopców -oni zwykle marzą o przygodach i o tym by znaleźc się na bezludnej wyspie z daleka od domu i codziennego życia .

alex pisze...

Czytałam tą książkę będąc w szkole podstawowej i nie podobała mi się za bardzo. Znajduje się ona w kanonie lektur dla Liceum Ogólnokształcącego dla poziomu podstawowego, jednak u mnie w liceum tej pozycji się nie omawia i dobrze bo bym pewnie nie bardzo się cieszyła czytając ją ponownie.