Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

wtorek, 11 marca 2008

"Mała Księżniczka" - Frances Hodgson Burnett


tytuł: Mała Księżniczka
autor: Frances Hodgson Burnett
wydawca:
Rytm
liczba stron: 216
kategoria: dla młodzieży
seria: Klasyka
tłumaczenie: Józef Birkenmajer

Kolejna książka Frances Hodgson Burnett, pisarki znanej już od pokoleń dzieciom na całym świecie. Autorka po raz kolejny, wprowadza czytelnika w cudowny świat, gdzie zawsze zwycięża dobro. Wzruszająco opowiada o losach małej Sary, „księżniczki” otoczonej blaskiem i bogactwem, która wraz z bankructwem i śmiercią ojca staje się posługaczką, traktowaną w sposób okrutny i nieludzki. Ale nawet głodna i przemarznięta, Sara w swojej wyobraźni, w duszy, zawsze pozostaje księżniczką. Historia Sary, intrygująca i niezwykła, przekonuje o jednym – dobro tkwi w samym człowieku i to właśnie człowiek może uczynić ten świat naprawdę pięknym.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece głównej przy ul.Rajskiej w Krakowie w dziale Dla Dzieci.

Książka w mojej prywatnej biblioteczce, mogę pożyczyć :)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mała księżniczka to jedna z najpiekniejszych książek dzieciństwa .Sara to moja ulubiona bohaterka .Podziwiam ją za to że się nigdy nie załamała ,a przecież straciła ojca ,majątek ,wiekszośc koleżanek się od niej odwróciła ,a te które jej nie lubiły cieszyły się z jej nieszcześcia i zaczeły jej dokuczac .Jest to piękna powieśc o prawdziwej przyjaźni ,o tym że nigdy nie wolno się poddawac i że dobro które czynnimy zawsze do nas wraca. Jednak w tej ksiązce odnajdziemy ten gorzki morał ,że to pieniądze rządzą światem i wpływają na to jak nas traktują inni .Losy Sary przypominają troche historie Kopciuszka ,tylko że zamiast machochy i brzydkich sióstr ,jest panna Minchim i koleżanki Sary ,które cieszą się z jej nieszcześcia .A księciem z bajki okazuje się cudownie odnaleziony wujaszek .Mała księżniczka to dla mnie klasyka ,jedna z najpiękniejszych ksiązek dla dzieci .Żadne współczesne książki typu Harego Poterra nie dorównują tej ksiązce ,która przekazuje uniwersalne wartości .

alex pisze...

Ta książka zaliczą się do książek, które przeczytałam kilka a nawet kilkanaście razy. Jej ekranizacje też nieraz oglądałam. Opowieść zarówno dla małych jak i dużych. Lektura obowiązkowa dla wszystkich panieniek :)