Aktualności

Książki pojawiają się w soboty co tydzień lub co dwa tygodnie.
Zachęcam do współpracy - cz.alex[małpka]interia.pl im więcej recenzji tym więcej szans, że ludzie będą czytać książki :D
Pozdrawiam
Alex

piątek, 14 marca 2008

"Pollyanna dorasta" - Eleanor Porter


tytuł: Pollyanna dorasta
autor: Eleanor Porter
wydawca:
Rytm
liczba stron: 168
kategoria: dla młodzieży
seria: Klasyka, Pollyanna
tłumaczenie: Józef Birkenmajer

Dalsze losy Pollyanny, dziewczynki, której pogoda ducha, radość życia i niezwykła umiejętność dostrzegania we wszystkim dobrych stron stanowią prawdziwy balsam dla otaczających ją ludzi.

Mijają lata i Pollyanna z pogodnego dziecka zmienia się w uroczą dziewczynę. Jednocześnie musi radzić sobie z problemami, które niesie los. Niesie on jednak również niespodzianki, a największą z nich okazuje się miłość...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pollyana dorasta to kontynuacja losów Pollayny .Pollyana nawed jako osoba dorosła bedzie się wszystkim cieszyc i zachwycac ,co troche irytuje jej ciocie .Pewnego dnia Pollyana zacznie niezgodnie wogóle ze swą naturą na wszystko narzekac .Jest to przezabawne ,bo ciocia Polly zmeczona narzekaniem Pollyany po jednym dniu poprosi ją by znowu się zaczeła cieszyc .Pollana poznaje nowych przyjaciół ,zakochuje się .I oczywiście wszystko dobrze się kończy .Książka jest przyjemna ,lekka w odbiorze ,dobrze się ją czyta .

alex pisze...

o wiele bardziej podobała mi się cześć pierwsza, jednak ta także ma swój urok. Pollyanna jest przykładem dla wielu ludzi, szczególnie dla dzieci.